مشخصات کارت ویزیت های خاص

چاپ کارت ویزیت لوکس گلد

چاپ کارت ویزیت لوکس گلد

ویژگی های کارت ویزیت های استاندارد :

سایز کارت ویزیت ها : Business card

سایز کارت ویزیت های جنس معمولی، معمولا 4.8در8.5 هست ولی قرار دادن سایز 4.5در8.5 نیز مشکلی به وجود نخواهد آورد و هر دو سایز قابل قبول است. گاهی اوقات هم ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد مثلا در مورد کارتهای دو لت این سایز به سایز 9در8.5 یا 9.6در8.5 تغییر می کند. کارتهای دو لت کارتهایی هستند که معمولا دوبرابر سایز استاندارد هستند و از وسط تا میشوند.

فاصله برش در کارت ویزیت :

توصیه می شود که از هر سمت کارت ویزیت در هنگام طراحی حدود 3 میلیمتر فاصله گذاشته شود. دلیل آن هم این است که اگر حتی پس از چاپ تیغ دستگاه دچار اشتباه شود نیز قسمتهای اصلی کارت برش نرود. البته منظور ازخلاصی برش ، فاصله ای که گفته شد و باید مد نظر قرار داد این نیست که حاشیه سفید اطراف کارت ایجاد شود بلکه منظور این است بخشهای اصلی کارت نظیر نام و تلفن و آدرس باید حدود 3 میلیمتر فاصله داشته باشند تا آسیبی به قسمتهای اصلی وارد نشود، برای این منظور می توان از خطوط فرضی برنامه های گرافیگی استفاده کرد و یا قالب مورد نظر جنس کارت ویزیت خود را از بخش راهنمای سایت چاپ آکسون دانلود نمایید.

https://akson.ir/

شیوه رنگ بندی و فرمت:

برای چاپ کارت باید شیوه رنگ بندی و مد رنگ چاپ حتما بر روی CMYK تنظیم شود تا حالت اصلی رنگها نمایش داده شوند. این مد رنگی مد مخصوص چاپ افست است و رنگها را به حالت طبیعی و اصلی پس از چاپ نمایش می دهد. بهترین پسوند برای ذخیره فایل های کارت ویزیت جهت چاپ و ارسال به چاپخانه , پسوند TIFF و یا jpg است که کیفیت و رنگها را کاملا حفظ می کند

رزلوشن مناسب برای کارت ویزیت :

مقدار رزلوشن مناسب برای چاپ کارت 300dpi هست . انتخاب پسوند TIFF , JPGبرای ذخیره فایل و همچنین انتخاب رزلوشن 300 برای طراحی و نیز تعداد لایه های ایجاد شده هنگام طراحی می تواند تاثیر زیادی بر روی حجم کلی کار بگذارد.

دیدگاه ها بسته شده است