مجموعه چاپ آکسون مرکز تخصصی چاپ انواع کاتالوگ

چاپ کاتالوگ :

کاتالوگ‌ها مجموعه‌های چاپی هستند که تنها به منظور آموزش و اطلاع رسانی به کار می‎روند و هدف از ارائه آنها شناخت بیشتر و نحوه استفاده صحیح از یک محصول برای فروشنده یا مشتری می‎باشد. در کاتالوگ‌ها از تصاویر و طراحی‌های جذاب به منظور معرفی کامل‌تر محصولات استفاده می‌شود. تعداد صفحات کاتالوگ از چند صفحه تا صدها صفحه متغیر است و در آن بر عکس بروشور از صحافی‌های سنگین همچون منگنه ،مفتول، چسب گرم و… استفاده می‌شود.

نکاتی در هنگام طراحی کاتالوگ :

در هنگام طراحی رنگ‎های کاتالوگ‎ باید از رنگ CMYK  استفاده شود و از رنگ‎ها‎ی تمپلات و نوشته‎ها‎ی چهار رنگ خودداری نمود. رزولوشن طرح باید 300  DPI باشد. رعایت فاصله  mm 8 برای نوشته‌ها و طرح اصلی و … از چهار طرف طرح ضرورت دارد. در هنگام ایجاد طرح برای چاپ بر روی کاتالوگ باید به موازین شرعی و قانونی توجه داشت. چاپ متن تمام انگلیسی به گونه‌ای که بیننده را در هنگام استفاده، به سمت کالا یا خدمات خارجی منحرف نماید، مرسوم نمی باشد.

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای فوری
طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای فوری

چاپ کاتالوگ :

چاپ کاتالوگ‎ها‎ بر روی کاغذ‎ها‎ی مختلف و با اشکال متنوعی قابل اجرا می‎باشد. مسئولیت قانونی کنترل اعتبار مجوز چاپ آگهی یا هر نوع اوراق تبلیغاتی برای مؤسساتی مثل آموزشگاه‎ها‎، شرکت‎ها‎ی خدماتی، شرکتهای انبوه‎سازی، مراکز درمانی و بهداشتی و … که نیاز به اخذ مجوز چاپ آگهی از ارگان مربوطه دارند، برعهده متقاضی است. درج اطلاعات و راهنمایی صحیح به مخاطبان شامل مشخصات فنی، خدمات ارائه شده، قابلیت‎ها‎ی خاص بر روی کاتالوگ الزامی است. چاپ تصاویر  همراه با متن نوشتاری در کاتالوگ میزان تصمیم گیری و انتخاب صحیح را برای مخاطب سهل و آسان می‎کند. چنانچه طرح، برای چاپ افست آماده سازی نشده باشد، شامل هزینه نظارت ‌فنی نیز می‎شود.

چاپ افست کاتالوگ :

افست نوعی چاپ برای انواع کتاب، مجله، بروشور و کاتالوگ و … است که بر روی کاغذ و با تیراژ بالا با کیفیت بالا صورت می‎گیرد. برای چاپ افست کاتالوگ از مدل رنگ CMYK استفاده می شود و هر رنگ به صورت جداگانه بر روی کاغذ چاپ می‎گردد، و کاتالوگ با وضوح بهتری چاپ می شود که این امر به چندین دلیل می‎باشد: عدم وجود آب در ماشین و استفاده از مرکب مرغوب افست ضدآب، رنگ‌های چاپ شده دارای جلا و شفافیت بیشتری هستند.  به دلیل استفاده از کنترل‌های کامپیوتری مرکب در چاپ افست، رنگ‌های مورد نظر به سرعت بر روی کاتالوگ منعکس می‎شود به همین خاطر  هیچ نیازی به کنترل بر روی هم خوردن رنگ‎ها‎ وجود ندارد. مراحل چاپ کاتالوگ : طراحی: که باید نکات مهمی در آن مد نظر طراحان قرار بگیرد.  صفحه بندی صحیح و استاندارد: به این معنا که قبل از چاپ، کاتالوگ باید به گونه ای طراحی شود که پس از آن در مرتب کردن صفحات مشکلی وجود نداشته باشد. چاپ کاتالوگ: مهمترین نکته در چاپ کاتالوگ، استفاده از رنگ‎ها‎ی باکیفیت می‎باشد و اگر رنگهای نامرغوب استفاده شود، رنگها را نمی‌توان بدرستی بر روی هم قرار داد که نتیجه نهایی یک کاتالوگ بی‎کیفیت خواهد بود.  استفاده از روکش: روکش موجب درخشش کاتالوگ می‎گردد. انواع روکش عبارت است از: سلفون مات سرد، سلفون براق سرد، سلفون مات حرارتی، سلفون براق حرارتی، UV مات، UV براق. صحافی: در مرحله نهایی صحافی کاتالوگ صورت می‎گیرد که در آن باید برش لبه‎ها‎ی دقیق به گونه‎ای که لبه‎ها‎ دقیقاً بر روی هم قرار گیرند، صورت پذیرد.

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای فوری

نواع کاغذهای مناسب برای کاتالوگ :

گرماژ 90گرم الی 300 گرم در کاغذ گلاسه و 70گرم الی 160 گرم در کاغذ تحریر و کارتی

 سایزهای استاندارد کاتالوگ(سانتیمتر) :

خشتی کوچک(12*12-14*14-16*16)

خشتی بزرگ(19*19-20*20-21*21-22*22-23*23-29*29-30*30-33*33)

پالتوئی(10*21-11.5*34.5)

رقعی و رقعی بیاضی(14*22)

وزیری و وزیری بیاضی(17*24)

رحلی و رحلی بیاضی(21.5*29.7)

سلطانی و سلطانی بیاضی(23*33)

روزنامه ای(35*50-45*60)

مدت زمان چاپ کاتالوگ:

مدت زمان چاپ معمولا به تعداد فرمها بستگی دارد اما به طور میانگین تولید کاتالوگ با خدمات سلفون و لاک تا 64 صفحه زیر یک هفته انجام میپذیرد. تعداد صفحات استاندارد کاتالوگ : حداقل تعداد صفحات در قطع خشتی و پالتوئی 24 صفحه تا 12 صفحه و در قطع رقعی وزیری 16صفحه تا 4 صفحه ودر قطع رحلی و سلطانی 8 تا4 صفحه در کاغذ 50*70و45*60 سانتیمتر(دو ورقی) و در کاغذ 100*70و60*90 (چهارونیم ورقی) دو برابر مقادیر فوق میباشد.

طراحی و چاپ کاتالوگ حرفه ای فوری
ثبت سفارش آنلاین چاپ و استعلام قیمت