بروشور چیست ؟ به معنی دفترچه راهنما می باشد که توضیحات کاملی در مورد یک محصول یا موضوع به همراه تصاویر محصول ارائه می کند ، در واقع حکم یک نقشه را ایفا می کند و به همین دلیل مخاطب دقت بیشتری بر روی بخش های مختلف بروشور دارد. بروشورها معمولا دارای جلد هستند و معمولا عطف زیادی ندارند و به شکل های مختلف صحافی می شوند و قابلیت تغییر سایز به ابعاد کوچک تر از سایز اصلی در هنگام چاپ دارند از آنجا که بروشور حکم یک نقشه راهنما در ارتباط با موضوع را دارد، دقت مخاطب نسبت به مطالب منعکس شده در آن نیز بیشتر خواهد بود. در عین حال با توجه به کم حوصلگی مخاطبان عصر رایانه و توقع انتقال سریع مطلب، بروشور بیشتر برای کالاهای مصرفی است. بروشور عمدتاً به شکل یکی از موارد زیر طراحی و ارائه می شود:

قیمت چاپ بروشور

انواع بروشور:

1- بروشور لت دار

( لت چیست ؟ هر تایی که باعث جدا شدن دو صفحه می شود یک لت می گویند) بروشورهای لتی که صفحه های آن روی هم تا می خورند و در آخر بروشور بصورت مجموعه ای از صفحه های تا شده که شامل روی جلد، پشت جلد و صفحات داخل می باشد در اختیار مشتریان قرار می گیرد. خوبی این نوع بروشور این است که دیگر نیازی به منگنه و یا دوخت صفحات نیست و مقرون به صرفه تر است.

2- بروشور فرمی

در این بروشور حالت چیدمان صفحه مانند مجله یا کتاب است. بروشورهای فرمی صفحات در قسمت عطف با استفاده از چسب ، دوخت و یا منگنه صحافی و به یکدیگر متصل اند و همچنین تمام صفحات در کنار یکدیگر دیده نمی شود، در حالی که در بروشورهای لتی این امکان وجود دارد که در یک دید نیمی از صفحات بروشور را ببینید . این نوع بروشور ها دارای جلد هستند که باید جلد آن از صفحات مجزاء باشد و عواملی مانند: لوگو و نشانه ، موضوع ، طرح گرافیکی یا تصویر که جنبه زیبایی دارد و همچنین شعار به همراه اطلاعات تماس در پشت جلد قید می شود. همچنین در پشت جلد اندازه لوگو یا آرم کوچکتر از لوگوی روی جلد می باشد. البته مناسب است که جلد بسیار ساده طراحی شود و به هیچ عنوان مطالب داخل بروشور بر روی آن قید نشود.

3- بروشور های کاور دار

این نوع بروشور ها با استفاده از یک فولدر یا پوشه ی طراحی شده ساخته می شوند و صفحات داخلی آن به صورت برگ برگ داخل فولدر قرار داده می شوند. جنس جلد در این نوع بروشور ها ضخیم تر از برگه های داخلی می باشد. یکی از فواید این نوع بروشور ها عدم اتصال برگه ها به هم دیگر است که در صورت نیاز می توان به راحتی صفحه ای را اضافه کرد یا حذف کرد

4- بروشور های پامفلت

این نوع بروشور دارای صفحات کمی است و معمولا از کاغذ هایی با وزن پایین تر استفاده می شود و به عنوان دفترچه راهنما در کنار محصول یا داخل بسته بندی محصول قرار داده می شود.

5- بروشور های لیف لت

این نوع بروشور هم به یک برگه اطلاق می شود که توضیحات محصول و یا راهنما، داخل بسته بندی قرار می گیرد (مثل راهنمای بسته های داروها) در بروشور اندازه و نوع فونت نیز نسبت به موضوع بروشور تعیین می شود ولی بطور معمول اندازه فونت متن بروشور بین 8 تا 14 نازک انتخاب می شود همچنین فاصله بین خطوط نوشتار متن بر اساس سایز حروف به همراه یک سوم همان سایز انتخاب می شود. اگر چه در آخر این اندازه برای زیبا تر شدن مجموعه قابل افزایش و یا کاهش است.در صفحه آرایی بروشور رسم گرید یا خطوط فرضی خط تیغ الزامی است. گرید مشخص می کند که حاشیه های بروشور (قسمت هایی که نوشته در آن قرار نمی گیرد) پهنای ستون نوشتار، محل قرار گیری عکس ها و … به چه صورت باشند.. بروشور این امکان را به مشتریان می دهد که موضوع خود را به چند زبان ارائه کنند، در حالی که بدلیل تعداد زیاد صفحات و فضای قابل توجه، و در دید نبودن تمامی حجم مطالب تصویری و نوشتاری، محصول شلوغ نیز نمی شود. ایجاد یک حس هماهنگ در صفحات بروشور از جمله مواردی است که باید مورد توجه یک طراح گرافیست قرار گیرد. این هماهنگی می تواند از طریق اجرای لی اوت مناسب و شیک، به کار گیری یک عنصر یا المان گرافیکی مشترک در صفحات و یا استفاده از رنگ های هارمونیک انجام پذیرد که باعث هرچه زیبا تر شدن بروشور شود مجموعه چاپ آکسون با بکار گیری از حرفه ای ترین تیم طراحی آماده طراحی و چاپ انواع بروشور بر اساس خواسته و نیاز شما مشتریان می باشد.اندازه و سایز تصاویر در بروشور به سه عامل بستگی دارد. اهمیت تصویر ابعاد و کیفیت تصویر وسعت سطحی که لازم است تصویر ، متن و عناصر گرافیکی قرار داده شود در بروشورهایی که تعداد صفحات آنها کم است نیاز به قرار دادن شماره صفحه نیست اما در بروشورهایی که تعداد صفحات زیادی دارند و در هر بار مراجعه به بروشور ممکن است بخش خاصی از بروشور مورد نیاز باشد درج شماره صفحه و منو صفحات الزامی است. چاپخانه آکسون با بهره گیری از تجهیزات و ماشین الات روز دنیا این افتخار را دارد که سفارشات شما را در سریع ترین زمان ممکن اماده کند زمان چاپ بوشور بر اساس خصوصیات محصول شما بستگی دارد که معمولا بین یک تا سه روز کاری سفارش شما اماده می شود.

قیمت چاپ بروشور
قیمت چاپ بروشور
قیمت چاپ بروشور
قیمت چاپ بروشور