چاپخانه مجهز
پایین ترین قیمت
تضمین کیفیت
پشتیبانی قوی
کنترل فایل ها

تعرفه چاپ فولدر گلاسه

نوع فولدر تعداد یکرو چاپ /یکرو سلفون دورو چاپ /دورو سلفون مشاهده قالب
فولدر گلاسه 300 گرم قفلی کد 1 1000 2/850/000 3/150/000
فولدر گلاسه 300 گرم قفلی کد 2 1000 4/260/000 5/060/000
فولدر گلاسه 300 گرم چسبی کد 3 1000 4/560/000 5/250/000
فولدر گلاسه 300 گرم چسبی کد 4 1000 4/310/000 /5/140/000
فولدر گلاسه 300 گرم قفلی و چسبی کد 5 1000 3/750/000 4/680/000

معرفی جنس فولدر ها

پوشه چیست؟

یک مقوای گلاسه یا مقوای پشت توسی و یا مقوای کارتی  ۲ تیکه است جهت حمل اوراق ، تراکت و… .

در هر شرکتی مدارک چاپی و یا اوراق اداری و یا بروشور وجود دارد که برای حافظت بیشتر از آنها جهت نگهداری کردن و حمل و نقل راحت تر از پوشه استفاده می کنند. پوشه ها می توانند در اندازه های مختلفی باشند ، اما پر کاربرد ترین و رایج ترین اندازه برای پوشه  سایز A4 و A3 می باشد.

برای مثال اگر پوشه سایز A3 باشد زمانی دوتیکه  یا دو بخشی می شود که از وسط دارای یک عدد خط تا داشته باشد، با این خط تا پوشه به قسمت مساوی تقسیم می شود که بین پوشه می تواند سربرگ ها  و یا هر اوراق اداری دیگر قرار گیرد.

فولدر چیست؟

فولدر تبلیغاتی همان پوشه نگهدارنده اسناد و مدارک می باشد با این تفاوت که ظاهری متفاوت تر و خلاقانه تری دارد.

طراحی فولدر در مجموعه ست اداری قرار دارد، پس باید حاوی اطلاعات و مشخصاتی باشد که در‌ طراحی ست اداری لحاظ شده است. چاپ فولدر به شکلی که ست اداری مانند کارت ویزیت و سربرگ، بروشورها و یا کاتالوگ محصولات و حتی CD معرفی شرکت در آن قرار ‌گیرد، به‌ صورت یک ابزار تبلیغاتی مناسب استفاده می‌گردد ، پس اگر فولدر طرحی متناسب با ست اداری آن شرکت داشته باشد جلوه و اعتبار بیشتری خواهد داشت.

فولدر نوعی پوشه با قالب می باشد که یا دارای ۳لت ، 4 لت و یا دارای ۲لت می باشد با این تفاوت که در داخل آن بخشی از مقوا به صورت به اصطلاح جیب مانند، می باشد که اوراق اداری و کاتالوگ در داخل آن قرار گیرد. سایز فولدر نیز مانند پوشه می تواند A4 ، A3 و هریا اندازه ای که بتواند اوراق اداری را در سایزهای مختلف در آن به راحتی قرار بگیرد.

کاربرد فولدر های تبلیغاتی :

کاربرد فولدر ها عموما در همایش ها و نشست ها واجلاس هایی است که شما برای معرفی یک برند برگزار می کنید و کاتالوگ ها و بروشورهای تبلیغاتی خود را درون آن قرار می دهید و برای تبلیغات و معرفی خود ارائه می نمایید، فولدر های تبلیغاتی توانایی اضافه کردن محلی اختصاصی برای قرار دادن CD، DVD و یا کارت ویزیت را دارند. با چاپ فولدر اختصاصی شما می توانید کاتالوگ ، بروشور، لیست قیمت، اسناد، مدارک و … را در یک مجموعه مانند فولدرقرارداده و به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و اطلاع رسانی مناسب استفاده کنید. قابل توجه است که شما می توانید محلی جهت قرار گرفتن سی دی و کارت ویزیت بر روی فولدر داشته باشید و در نمایشگاه ها ، سمینارها، کنفرانس ها  و … به مشتریان خود در قالب یک پک ارائه نمائید.

انواع فولدر های تبلیغاتی :

فولدر ها بر اساس نوع درخواست مشتری وکاربردشان طراحی و اجرا می شوند. از شرکت های عظیم تا دانشجویان و دانش آموزان مخاطبان این ابزار مفید هستند. زونکن اداری، پوشه ی اداری، پوشه ای مخصوص مهندسان، پوشه ی جیب دار، پوشه ی آویز، پوشه سمیناری، کلیپ فایل، پوشه دکمه دار (تبلیغاتی ، طلقی)، اکسپندینگ فایل و … نمونه هایی از انواع فولدر ها هستند.

فولدر ها نیز مانند بقیه کارهای چاپی با متریال کاغذ به روش افست چاپ می شوند. فولدر ها بر اساس نوع کاربرد ،نوع سفارش  و هزینه ای که مشتریان پرداخت می کنند طراحی و اجرا می شوند. به عنوان مثال فولدر های مدیریتی از نوع چرمی می باشند ، زونکن های اداری نیازمند مقواهایی ضخیم برای نگهداری بهتر اوراق و اسناد اداری هستند ، فولدر های طلقی در اندازه های A3،A4،A5،B5 برای تمامی افراد و همچنین، اکسپندینگ فایل ها در طرح های اسپرت ، رومیزی ، دسته دار ، چرمی و … طراحی و تولید می شوند ، جنس فولدر های سازمانی بنابر جایگاه افراد می تواند از گران قیمت تا ارزان قیمت طراحی شود . رنگ فولدر ها و نوشته ها نیز به صورت سفارشی و یا فاقد نوشته تولید می گردند.

فولدر در جنس ها و شکل های مختلفی ساخته و استفاده می شوند که رایج ترین آن فولدر های مقوایی با چاپ تمام رنگی می باشد. این نوع از فولدر ها علاوه بر جنبه محافظتی و بسته بندی برای اسناد و مدارک، به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و اطلاع رسانی کاربرد زیادی دارند.

یشترین مصرف کاغذ در چاپ فولدر مقواهای گلاسه با گرماژ ۲۵۰ و ۳۰۰ گرم برای های تبلیغاتی و برای فولدر های اداری و سازمانی مقوای پشت توسی 230 و یا 300 گرم میباشند که بصورت گسترده چاپ می شود.

اگر بخواهیم داخل فولدر چاپ داشته باشد باید عمل چاپ به صورت دورو انجام شود و برای رنگهای داخلی فولدر نیز احتیاج به چاپی مجدد و جدید است.

حداقل تیراژ چاپ فولدر ۱۰۰۰ عدد است و در صورت تیراژ پایین چاپ بصورت دیجیتال انجام میشود که برای چاپ دیجیتال فولدر محدودیت هایی در اندازه ، رنگ و سلفون وجود دارد و نسبت به چاپ افست توجیه اقتصادی ندارد چون هزینه های چاپ دیجیتال چندین برابر چاپ افست بوده و کیفیت مطلوبی مانند افست را ندارد.

پیشنهاد هایی در مورد طراحی و چاپ فولدرهای تبلیغاتی :

اندازه فولدر باید نسبت به اوراقی که در آن قرار میگیرد طراحی شود.

انتخاب رنگ فولدر باید با ست اوراق اداری همخوانی داشته باشد.

فولدرها را می توان با طراحی در خط قالب قفل یا نمایی زیبا بخشید.

پس از چاپ فولدر می توان برای زیبایی هرچه بیشتر از سلفون و یا uv موضعی (برجستگی ) استفاده کرد.

چاپ فولدر برای اسناد A5 ، A4  و A3 بیشترین کاربرد را دارد.

چاپ فولدر یکی از عناصر اوراق اداری محسوب می شود ، پس در طراحی آن از نمادهایی که شرکت را معرفی کنند استفاده می گردد . در طراحی و چاپ فولدر باید از رنگ سازمانی، ترکیب بندی و عناصر دیگری که در اوراق اداری بکار گرفته شده است استفاده کرد.

فولدرها اکثرا به شیوه چاپ افست انجام می شود و پس از تکمیل کار خدماتی مانند سلفون ، ورنی  ، uv موضعی و… اضافه می شود و در بخش بعد به صحافی هدایت شده و طرح شما برای برش مطابق شکل درخواستی با دستگاه دایکات برش داده می شود. پوشال گیری فولدر ها توسط نیروی انسانی انجام شده و سپس طبق طرح فولدر خط تا نیز توسط همان دستگاه دایکات زده میشود. اما در قسمت پایانی چاپ فولدر بسته به نوع آن که میتوان به دو دسته ی فولدر چسبی یا فولدر های قفل سر خود اشاره کرد. در فولدر های قفل سرخود لبه ی اضافه فولدر داخل خط تیغ صفحه مقابل رفته و نیازی به چسب کشی ندارد و قسمت های داخلی با خود مقوا در آمیخته می شود و قفل شده جهت نگهداری. اما در فولدرهای چسبی یک یا چند لبه ی کار چسب خورده تا ساخت فولدر تکمیل شود.

نکته ای مهم در طراحی فولدر های قالب اختصاصی این است که  مثلا برای یک فولدر با سایز A4 ، باید اندازه فولدر از هر طرف حداقل ۵ میلی متر بزرگتر از کاغذ A4 باشد تا زمانی که مدارک یا اسناد داخل آن قرار میگیرد از فولدر بیرون نزند.

مشخصات فنی و قالب طراحی فولدر ها

مشخصات

• ابعاد  :قالب های عمومی A4 / قالب های اختصاصی سایز دلخواه
• جنس : مقوا گلاسه
• گرماژ : 300 گرم
• جهت باز شدن : فارسی / لاتین
• چاپ : چهار رنگ
• وجه : یکرو چاپ / دورو چاپ
• روکش : سلفون مات / سلفون براق  |  سلفون بصورت یکرو (وجه بیرونی فولدر) می باشد
• یووی موضعی : قالب اختصاصی دارد /قالب های عمومی ندارد     |  یووی موضعی بصورت یکرو (وجه بیرونی فولدر) می باشد
• هات فویل (طلاکوب یا نقره کوب) : قالب اختصاصی دارد /قالب های عمومی ندارد
• عطف : قالب اختصاصی دارد /قالب های عمومی ندارد
• تعداد : از 1000 عدد تا 5000 عدد
• زمان تحویل : 3 الی 7 روز کاری

نکات طراحی

• در هنگام طراحی به راهنمای قالب محصول دقت فرمایید.

• با توجه به سریع بودن زمان چاپ و تحویل محصول، فولدر هایی که به صورت قفلی می باشند، بصورت گسترده تحویل مشتری می گردد.

• با توجه به چاپ اختصاصی این محصول لطفا چنانچه رنگ سازمانی مشخصی دارید یا بر روی رنگ حساسیت زیادی دارید، حتما این موضوع را به واحد سفارشات چاپخانه اطلاع دهید.

• نوشته یا طرح اصلی خود را حداقل نیم سانت از لبه های تیغ و خط تا فاصله دهید.

توصیه می‌کنیم برای این که فولدر شما در چاپ، دچار افت کیفیت نشود، حتما نکات طراحی زیر را مرور نموده و آن‌ها را در طراحی خود بکار بگیرید. در طراحی فولدر به خطوط تا و چگونگی باز شدن آن توجه داشته باشید و با توجه به نیاز خود یکی از قالب‌ها را انتخاب کنید. فولدر به صورت یک رو چاپ می‌شود و داخل آن سفید خواهد بود. فولدر خود را در یکی از اندازه‌های زیر طراحی کنید، همچنین برای انجام این کار می‌توانید قالب‌های آماده شده فولدر را از قسمت زیر دانلود کرده (در فرمت‌ TIFF) و آن را مبنای طراحی خود قرار دهید.